Krajinný koktejl

Když myslíte na Afriku, pravděpodobně myslíte na Keňu. Je to osamělá krajina savany, která se táhne do věčnosti. Pohled z drsné pouště na zasněženou horu, která leží téměř na rovníku, vás chytne za srdce. Není to jenom poušť, je to svěží, palmové pobřeží Indického oceánu, které nabízí nekonečné pláže s bílým pískem a husté lesy ležící v srdci kontinentu. Stručně řečeno, Keňa je zemí s neskutečnými scenériemi, které rozvíjejí naše nejhlubší touhy po tomto velmi zvláštním kontinentu.
 kmen masajů

Hrdé národy

Masajové, Samburu, Turkana, Svahilové, Kikuyu: to jsou národy, jejichž historie a každodenní boje vyprávějí příběh o této zemi a hrdě bojují za udržení tradic. Jsou to národy, které jsou schopny přežít v tom nejdrsnějším prostředí na zemi. Cestování v blízkosti těchto kultur a náhled do jejich života, by mohlo být vrcholem vaší návštěvy.
 plachetnice na oceánu

Stáda divoké zvěře

Keňa je země Masai Mara, antilopy a zebry migrující v milionech kusů s velkými predátory Afriky po jejich boku, vidět můžete i ohrožené druhy, jako jsou černí nosorožci. Ale Keňa je také domovem červených slonů Tsavo a je domovem pro miliony růžových plameňáků, kteří se skrývají a hodují u jezera. Afrika je poslední velikou divočinou, kde tato zvířata můžou přežít. A Keňa je ideálním místem pro odpověď na volání divoké Afriky.
 kilimanjaro hora

Ochrana přírody

Díky hojnosti keňské divočiny vděčíme za jednu z nejinovativnějších a nejúspěšnější ochranné společenství v Africe. Keňa se podařilo do terénu, proti pytlákům, vyslat řadu ozbrojených strážců, kteří dohlíží na ochranu nosorožců a slonů – díky tomu Keňa zastavila vypleňování své divočiny a navrátila divokou přírodu zpátky. Navíc, na místech, jako je Laikipia a Masai Mara, soukromá a komunitní ochrana zachovává turistický ruch s rozvojem komunity a ochrany přírody. Jinými slovy, pokud chcete, aby vaše návštěva něco změnila, jste na správném místě.

Keňa – volání divočiny
4.1 (82.5%)8